En Etkili Feromon Parfümler Baştan Çıkarıcı Parfümlerde % 25 İndirim 2017 Yılının En Sexy Parfümleri Kokunuzla Büyüleyin 1 Sıkışta Etkilemek Hiç Bu Kadar Kolay Olmamıştı

Feromon Hormonu Ne İşe Yarar Etkisi Nedir ?

Feromon, bilim insanlarının araştırmasıyla ilk olarak 1956 yılında Alman araştırmacılar tarafından ipek böcekleri üzerinde keşfedilmiştir, bu hormonun türü ise karşı cinsi kendine çekim (üreme) feromonu olduğu bilinmektedir. Netice itibariyle günümüze kadar yapılan deney ve gözlemlerde bir çok canlıda feromon türü tespit edilmiştir

Feromon Nedir Tanımı


Kısaca; Feromon Hormonu; genel olarak aynı türden canlıların beden dışına salgıladıkları bazı spesiyal kimyasallardan oluşan, gözle görülemeyen fakat karşı cins tarafından algılanarak hissedilen, eşeysel davranışların sergilenmesinde önemli bir rol oynayan hormon türüne feromon denir

Feromon Sözcük Anlamı


Feromon kelimesi Yunanca (pherein) kökenli olup ''Hormon Taşıyan'' manasını ifade etmektedir.İngilizce kelime karşılığı olarak pheromone olarak adlandırılır. Bir canlı tarafından salgılanan moleküllerin karşı tarafa iletilerek bir mesaj niteliği taşıyan bu tür zerreciklerin beynin ilgili bölümlerini uyararak sinyaller almasına ve alınan bu sinyaller doğrultusunda kendine özgü bir imaj yaratarak karşı tarafın davranışlarında etkin bir rol oynamasına neden oluyor.

Feromon Hormonu Nedir?


Feromon Hormonu İle İlgili Bilgiler (Etkileri)


Biyolojide Semiokimyasal olarak adlandırılan feromonlar sinyal (iletişim) manasına gelen semio, kimyasal bir duyu oluşumunu gerçekleştiriyor. Özellikle hayvanlarda gelişmiş olan bu faktör, tür içi ve türler arasında bir mesajlaşma iletişim sağladığı açıklanmaktadır. Bilhassa omurgasızlarda gelişmiş bir yapıdadır. Görme ve işitme duyusundan yoksun olan böceklerde önemli ölçüde gelişmiş bir kimyasal duyudur.

Böceklerin antenlerinde bulunan bu özellikleri ile eşeysel feromonları ve çevrede bulunan diğer salgı hormonlarından haberdar oluyor.Kimyasal duyu ve mesaj iletişimini en faza kullanan böcekler arasında karıncalar, arılar, termit gibi toplu bir şekilde hayatını sürdüren böceklerde etkin bir şekilde kullanıldığı bilinmektedir.

Kimyasal bir mesaj iletim hormonu olan feromonlar hakkında araştırmalar yapan bilim adamlarının bu konu üzerine durmaları neticesinde bir çok sonuç, mucizevi bir şekilde karşımıza çıkıyor... Bilim dünyasının bu sonuçları elde etmeleri kozmetik sektörünüde bilhassa ilgilerini çekmiş bulunuyor, kozmetik firmalarının pheromone hormonu çeşitlerinden olan cinsel çekim feromonlarının parfümler gibi bazı kozmetik ürünleri içerisinde kullanılabilme olasılığını değerlendirerek büyük bir müşteri potansiyeline sahip olma hayalleri ile hızlı bir giriş yapmış bulunuyor.

Feromon hormonunun koku yolu ile algılanıyor olması, ancak kokusuz olmaları insanların karşı cinsleri etkilediği, kullanıcılarına sempatik gelen, onlara ilgi duymasını sağlayan, yakınlaşma isteğini harekete geçiren bazı spesiyal kimyasalların baş rolünü feromonlar oluşturuyor.

Feromon Hormonu Nasıl Elde Edilir (Arttırılır)


İnsanlarda feromonların olduğunun tespit edilmesinden sonra kişiler bu hormonun nasıl elde edileceği nasıl arttırılacağı konusunda araştırmalar yaparak karşı cinslerinin eşeysel davranışlarını etkileme çabasına girdiği, özellikle (seks) cinsel birleşmede önemli ölçüde afrodizyak etkili kokuların cinsel çekim hormonunu tetikleyebildiği bazı koku uzmanların da açıklamaları yapılmıştır. Bilinen bazı afrodizyak koku türleri aşağıdaki şekildedir.

Çiçek Grubunda Feromon Hormonu Nasıl Arttırılır


 • Siyah Orkide egzotik olması ile birlikte çekici bir özelliğe sahip bir çiçek türü

 • Beyaz Gül ve Kırmızı Gül aşkın simgesi haline gelen kırmızı ve beyaz güllerin kokuları

 • Leylak çiçeği sadece insanları değil kelebeklerin de vazgeçemediği çiçekler arasındadır.

 • Lilyum Çiçeği hem görünüşündeki zarafetiyle hemde kokusundaki anlamı ile çekicidir. Güven vericidir.


Odunsu Kokular Grubundan Feromonu Tetikleyenler


 • Kum Zambağı hayranlık uyandıran kokusu ile etkileyicidir.

 • Çam ağacının kokusu da afrodizak etkisi uyandıran kokular arasındadır.

 • Sibirya Ladini ruhsal ve duygusal etkilerin yoğun olarak yaşamaya olanak sağlar. Kuvvetlendirici ve hava temizleyicidir.

 • Meşe Yosunu ormansa kokusu ile güçlü bir kombinasyona sahiptir.


Tatlı Grubundan Feromon hormonu Nasıl Elde Edilir • Çilek meyvesinin bir çok faydasının yanında sakinleştirici ve stres azaltıcı bir özelliğe sahiptir

 • Ahududu sedatif bir etkiye sahiptir. (Mide ülseri olanların kullanmamaları gerekmektedir)

 • Böğürtlen sinir sistemini kuvvetlendirici ve onarıcı, hafızayı güçlendirici, deprasif hastalıklara karşı koruyucu özelliğe sahiptir.

 • Vişne bir çok özelliğinin yanında ferahlatıcı ve serinletici özelliğine sahiptir.

 • Karpuz Kabuğu a'dan z ye tüm vücuda faydası olan karpuz peheromone hormon tetikleyici özelliğine de sahiptir.

 • Vanilya genel olarak cinsel gücü arttırıcı olarak ve vücudu dinçlendirici özelliğine sahiptir.

 • Hindistan Cevizi saymakla bitmeyen faydalarının yanında enerji verici özelliğe sahiptir.

 • Çikolata (Kakao) çoğu kişinin bildiği gibi mutluluk verici stresi azaltıcı özelliğinin yanında cinsel isteği artırır.

Narinciye Grubu Feromon Hormonunu Tetikleyenler


 • Portakal Çiçeği vücuda enerji veren sinirleri yatıştırıcı yorgunluğu giderici özelliğe sahiptir.

 • Bergamot bitkisinin kozmetik sektöründe esansı yapılmaktadır. Depresyona karşı oldukça patetik bir yapıya sahiptir.

 • Neroli sakinleştirici ve rahatlatıcı kokusunun yanında antispazmotik etkisine sahiptir.


Aşkı başlatan salgının feromon hormonları ile ilgilide yakından alakalı olduğu bir çok yayın ve dokümanlar bulunmaktadır. Bahsi geçen kimyevi bir salgı olan feromonlar hakkında çelişkiye düşerek gerçekliği konusunda etkisinin olmadığını sanan kişilerin iyi bir araştırma yapmaları sonucunda özü ve özelliklerini anlayacağı kanısındayız, Biyolojik etkiye sahip olan feromonlar insanlar üzerinde de bulunduğu kanıtlanmıştır.

Feromon ve cinsellik arasındaki sırrı çözmeye çalışan bilim insanları, açıklayıcı bilgilerle feromonların sadece cinsellik üzerine etkisi değil bilinen feromon türleri de birçok eşeysel davranışlarda etki ettiği net bir şekilde bilinmektedir. Kuşlarda pheromone hormonu bulunamamıştır.

Hormon taşıyıcı olarak bilinen feromonlar hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz, buradaki Feromon Çeşitleri linkine tıklayarak özverili bir şekilde anlatmaya çalıştığımız bahsi geçen hormonun türleri hakkında bilgiler edinebilirsiniz.